Koszt sprowadzenia auta z Kanady – ile kosztuje sprowadzenie auta z Kanady?

Myślisz nad sprowadzeniem auta zza oceanu, ale boisz się ponoszonych opłat? Zastanawiasz się jak wygląda i ile kosztuje sprowadzenie auta? Uważasz cały proces za zbyt skomplikowany i nie masz pewności jaki będzie całościowy koszt importu auta z Kanady? To pytania, które nasuwają się każdemu, kogo interesuje import samochodów z Ameryki. Sprowadzenie auta z tamtych rejonów to z pewnością dość złożony proces, wymagający zaangażowania. Należy przejść kilka etapów, zanim auto trafi do Ciebie. Jeśli nie chcesz pogubić się w kalkulacjach i złożonej dokumentacji, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów. Jaki jest więc koszt sprowadzenia auta z Kanady?

Sprowadzenie samochodu z Kanady – z jakich etapów składa się cały proces?

Proces, z którym wiąże się import samochodu rozpoczyna się od znalezienia pojazdu i zakupu. Najczęściej spotykaną formą nabycia auta jest licytacja. Po nabyciu samochodu, należy zlecić jego odbiór. Wtedy trafia on do portu, w którym odbywa się odprawa. Po załadunku auta na kontener jest czas, aby przygotować niezbędną dokumentację. Od zakupu do tego czasu mija zazwyczaj około miesiąc. Kolejnym etapem jest transport samochodu do portu docelowego. Stąd odbywa się jego transport do wyznaczonego punktu. Prawie wszystkie pojazdy z Kanady, tak samo jak auta z USA przechodzą tę drogę. Czas, jaki zajmuje całość procesu nie powinien zająć więcej niż 1,5 miesiąca.

Jakie są koszty sprowadzenia auta z Kanady? Pomożemy w kalkulacji!

Masz już zarys tego, na czym polega sprowadzenie samochodu z Kanady. Wiesz również, ze masz u nas gwarancję dobrych cen importu. Musisz jednak pamiętać, że wszystkie etapy wiążą się z ponoszeniem wielu opłat i przygotowaniem dodatkowej dokumentacji. W cenę za nabyty pojazd należy wkalkulować cło i obowiązkowy podatek VAT, który zależy od tego gdzie znajduje się wybrany port. Dodatkowo koszt ponoszony przy odprawie celnej, koszt transportu auta drogą morską i obowiązkowa akcyza. Wysokość akcyzy zależy od pojemności silnika samochodu. Wśród obowiązkowych opłat są też koszty dla domu aukcyjnego, wykupienie kontenera, ładunek i rozładunek samochodu oraz koszty związane z samym rejsem. Do tego dochodzi jeszcze transport pojazdu z portu do wyznaczonego punktu, co również wiąże się z koniecznością poniesienia opłat. Nie można zapominać o wszystkich koniecznych przeglądach i dostosowaniu auta do norm i przepisów europejskich.

Wydaje się zbyt skomplikowane? Nie martw się! Formalności załatwimy za Ciebie – import aut to dla nas codzienność! Zobacz też jak wygląda proces oraz koszt sprowadzenia auta z USA!

samochóddo góry
Facebook