Koszt sprowadzenia auta z USA – ile kosztuje sprowadzenie auta z Ameryki?

Zastanawiasz się, czy samochody importowane zza oceanu są opłacalne? Ile kosztuje import auta, oraz jakiej wysokości jest akcyza na samochody? Jakie są całkowite koszty sprowadzenia samochodu ze Stanów Zjednoczonych? Te pytania nasuwają się każdemu, kto planuje sprowadzić samochód z USA. Jest to bez wątpienia złożony proces, który wymaga wiedzy i zaangażowania. Cały proces składa się z kilku etapów, które nie należą do najłatwiejszych. Aby nie pogubić się w samodzielnych kalkulacjach warto jest skorzystać z pomocy profesjonalistów. Jaki więc jest koszt sprowadzenia auta z USA?

Sprowadzenie samochodu z USA – jak wygląda cały proces?

Pierwszy krok w całym procesie to znalezienie pojazdu oraz jego zakup. Najczęściej wybieraną tu formą jest licytacja. Kiedy auto zostanie nabyte, trzeba zlecić jego odbiór. Gotowy do odbioru pojazd trafia do najbliższego portu, gdzie przechodzi odprawę. Po załadunku samochodu na kontener, przychodzi czas na przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Czas poświęcony na tych kilka etapów to zazwyczaj miesiąc. Kolejny etap to transport samochodu drogą morską do portu docelowego, skąd jest on transportowany do wskazanego punktu. Niemal wszystkie auta z USA przechodzą taką drogę, a czas poświęcony na całość etapów trwa zazwyczaj około półtorej miesiąca.

Jakie są koszty sprowadzenia auta z USA? Pomożemy w kalkulacji kosztów!

Wiesz już jak wygląda sprowadzanie samochodu z USA. Wiesz też, ze zapewniamy dobre ceny importu aut, jednak musisz też pamiętać, że cały proces wiąże się ze sporządzeniem dodatkowej dokumentacji i ponoszeniem opłat. Zaczynając od ceny za wylicytowany pojazd, poprzez cło i podatek VAT, którego wysokość zależy od lokalizacji, w której znajduje się wybrany port. Do tego dochodzi koszt ponoszony w przypadku odprawy celnej, wyliczany indywidualnie średni koszt transportu morskiego oraz obowiązkowe opłacenie akcyzy. Wysokość akcyzy różni się w zależności od pojemności silnika w przypadku sprowadzenia auta z USA. Do obowiązkowych opłat doliczyć należy koszty aukcyjne, wykupienie kontenera, ładunek pojazdu na statek, rozładunek i koszty związane z rejsem. Później transport z portu do wyznaczonego celu i wszystkie przeglądy pojazdu, jak również dostosowanie go do europejskich przepisów i norm.

Skomplikowane? Nie martw się! Wszystkie formalności załatwimy za Ciebie – dla nas import aut to codzienność! Zobacz też z czym wiąże się koszt sprowadzenia auta z Kanady!

samochóddo góry
Facebook